Karate - Valašsko

Sledujte aktuality

Vážení členové a příznivci bojových umění.

SPUSTILI JSME VENKOVNÍ TRÉNINKY. NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ POKRAČUJE!!! Jste srdečně zváni.

Bohužel v současnosti je zájem velmi slabý. Pokud se to nezmění do konce dubna, budou venkovní a online tréninky od 1. května opět zrušeny.

Prozatím běží:

VENKOVNÍ TRÉNINKY ve Valašských Kloboukách za dobrého počasí před Domem dětí a mládeže vždy PONDĚLÍ a ČTVRTEK 16:00-17:30 h

ONLINE TRÉNINKY nadále poběží PONDĚLÍ a ČTVRTEK 18:00-19:30 h

Do konce školního roku 2020/2021 jsou tréninky (obě varianty) zdarma! Přijďte nebo napište, pošleme vám link. 

Pro podporu domácího cvičení jsme také zprovoznili KORONA KANÁL, kde jsou pro vás videa a nově naprosto úchvatné stránky STREČINK - METODIKA cvičení.NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ

NEJSME JENOM KROUŽEK PRO MALÉ DĚTI

Věnujeme se dětem rádi, odborně a s náležitým zájmem. 

ALE JSME OTEVŘENI VŠEM MLADÝM 

Sebevědomí, tvrdý trénink, Street Fight, 

sportovní zápas a soutěže Českého svazu karate nebo extra zápasy ČUBU liga v rámci bojových sportů ČR. 

NABÍDKA JE URČENA TAKY DOSPĚLÝM

Karate přináší radost a zdraví jako hlavní hodnoty.


Vzhledem k současným panujícím nejistotám, jsme se rozhodli umožnit TRÉNINKY DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU ZDARMA. (Jsme připraveni na variantu venkovního cvičení při rozvolnění vládních opatření. Máme vlastní workout hřiště a všechno potřebné vybavení. ) 

Nutné je pouze mít u nás vyplněnou přihlášku


Našim stálým členům sportovního klubu AKVK z. s. pak nabízíme na výběr: 1. Zažádat o vrácení ročního spolkového příspěvku 2020/2021 (v tom případě nám pošlete číslo účtu), který bude ponížen o registrační svazové poplatky (-400 Kč; Český svaz karate a Czech Goju Ryu Karate Do Federation) nebo 2. Požádat o překlopení do dalšího školního roku 2021/2022 (finanční narovnání potom proběhne podle aktuálního cenového sazebníku).

_________________________


ON-LINE TRÉNINKY zdarma pro přihlášené (během prázdnin a svátků netrénujeme)

Vysílací čas pondělí a čtvrtek 18:00 - 19:30 hod. Kopii podepsané PŘIHLÁŠKY posílejte na akademie@karatevk.cz a obratem vám zašleme originální link k připojení.

Podívejte se na nové motivační video PRO DĚTI  Žijeme KARATE - YouTube

Vážení rodiče, uvědomujeme si vaše zvýšené náklady z důvodů probíhající pandemie Covid, a proto jsme na NA PŘÍŠTÍ ŠKOLNÍ ROK 2021/2022 VÝRAZNĚ SNÍŽILI NÁKLADY a to tak, abyste je mohli plně pokrýt z příspěvku zdravotní pojišťovny na pohybovou aktivitu dětí a mládeže.

Prosíme, sdílejte. Stáhněte si náborový leták: V případě dotazů nás kontaktujte.

Podrobné informace a formulář přihlášky ke stažení zde:Vzniká nová příležitost KARATE CAMP VSETÍN - areál zahrady ZŠ Integra Vsetín Na Rybníkách 1628 a Sokolovna Vsetín Mostecká 367

Unikátní projekt soukromé základní školy, kde v naší spolupráci vzniká předpoklad pro zavedení nového oddílu karate. Ve sportovní sekci "ZŠ Integra Vsetín a AKVK z. s." postupnými kroky plánujeme náborové lekce v rámci tělesné výchovy napříč školou ve všech ročnících 1. i 2. stupně s cílem vybrat zájemce a talenty pro víkendový Karate Camp Vsetín. Camp se uskuteční podle zájmu nejméně však jedenkrát během roku s cílem získat závazné přihlášky pro šk. rok 2021/2022. Pokud se záměr projektu vydaří, založíme oddíl AKVK z. s. při ZŠ Integra Vsetín, který bude opět otevřen všem, tedy široké veřejnosti z řad dětí, mládeže i dospělých tentokrát ze Vsetína a jeho okolí regionu Valašsko.Podpořte nás, když nakupujete na svých oblíbených eshopech

Přátelé karatisti, kamarádi,
pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz! Najdete na něm přes 1 200 nejznámějších e-shopů - a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou - naše organizace vždy dostane příspěvek. 

Jak na to: 1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od GIVTu - Pomocníka. Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace 2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s GIVT.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit. Najdete nás pod názvem AKVK z. s. 3. Nakupte si, jak jste zvyklí.

To je celé. Nestojí vás to nic navíc a naše Akademie Karate dostane část peněz z hodnoty nákupu.
Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům :)

Obdržené příspěvky využijeme na dárky a občerstvení pro děti (soustředění, tábory, turnaje). 

Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám! 

Vaše AKVK z. s.


Vizuomotorický trénink pro děti s ADHD

Speciální tréninkový program pro děti s ADHD ke zlepšení koncentrace pozornosti. Celkem pět individuálních lekcí plus vstupní a výstupní testy. Provádí zaměstnanci Katedry přírodních věd a kinantropologie. Garantuje Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Činnost je podpořena Grantovou agenturou České republiky. Zákonným zástupcům dětí přináleží finanční odměna. Bližší informace poskytne dr. Coufal na telefonu +420 728280627. Zájemci se mohou hlásit také písemně na akademie@karatevk.cz

Trénink pozornosti je realizován zábavnou pohybovou formou, individuálně, pod vedením vyškoleného instruktora. Trénink pozornosti zahrnuje pět lekcí po 30-40 minutách, jedna lekce týdně. V lekcích bude Vaše dítě provádět různé typy mířících úloh jako je házení míčku na zeď a zpětné chytání, házení sáčků a míčků na svislé a vodorovné terče, házení šipkami, a jejich různé modifikace. Při provádění těchto činností budou dítěti poskytovány slovní instrukce pro podporu zaměření pozornosti na ty prvky situace, které souvisí s provedením úlohy. Na začátku každé lekce bude mít dítě po dobu 5 minut nasazené lehké plastové brýle, které díky mikrokamerám v obroučce brýlí umožní videozáznam pohybu očí při provádění úlohy. Současně bude po tuto dobu 5 min pořízen videozáznam provedení úlohy dítětem. Týden před a týden po absolvování tréninku pozornosti dítě absolvuje následující úlohy: 1) hod míčku do zeď a zpětné chycení, 2) dvě reakční úlohy na počítači, 3) úloha pracovní paměti na počítači, 4) písemný ("tužka-papír") test pozornosti, 5) úloha manuálních dovedností (jemné motoriky).

Z účasti Vašeho dítěte na výše uvedeném tréninku nevyplývají žádná zdravotní či jiná rizika. Trénink není v rozporu s platnými právními předpisy a mezinárodními směrnicemi pro šetření, která zahrnují děti. Trénink bude probíhat v prostorách tělocvičny Gymnázia Valašské Klobouky (případně v některém z dalších prostor, které má AKVK k dispozici a v době, která bude individuálně projednána. Vaše dítě může přitom kdykoli svou účast v tomto tréninku ukončit. Získané informace jsou anonymní a nebudou poskytovány třetím osobám.Pracovní nabídka

Lektor/ka pro děti 4-7 let - dohoda o provedení práce DPP, odměna 150 Kč/h, přizpůsobíte si vlastní termín a čas (minimálně jedna vyučovací hodina týdně a v odpoledních hodinách, podle kapacity dětí, volných cvičebních prostor a vašich možností), přizpůsobíte si místo realizace kroužku (primárně cvičební sál DDM Val. Klobouky, případně tělocvična kterékoliv spolupracující školy v regionu Jižní Valašsko - ideálně, pokud jste zde pedagogem nebo v místě vašeho bydliště, navrhněte nám, zbytek vyjednáme); Požadujeme: buď pedagogické minimum/pedagogické vzdělání, nebo ekvivalentní certifikát nebo osvědčení pro práci s dětmi případně ve sportu, čistý trestní rejstřík, zdravotní způsobilost, ochotu absolvovat zdarma přípravný lektorský kurz (obsahem je seznámení s cvičebními pomůckami a programem kroužku). Vhodné pro pedagogy nebo studenty pedagogiky. Nástup v polovině září 2020 (školní rok 2020/2021). 

Asistent/ka trenéra - dohoda o provedení práce DPP, odměna 130 Kč/h, ochota pravidelně docházet vypomáhat na tréninky dětí a mládeže včetně mimořádných akcí (soustředění, příměstský tábor apod.), místo primárně buď Valašské Klobouky nebo Brumov-Bylnice anebo (od září 2020) Vsetín (podle vašeho bydliště a dosahu). Požadujeme: předchozí zkušenosti s cvičením karate (nebo jiného boj. umění), referenci o bezúhonnosti a charakterové dispozici (např. rodiče, škola, zaměstnavatel, předešlý trenér nebo zástupce sport. organizace). Otevřené pro uchazeče od 18 let a výš. Nástup ihned (do června 2020, po letních prázdninách od září 2020; školní rok 2020/2021).

Trenér/ka - dohoda o provedení práce DPP, odměna od 180 Kč/h podle délky praxe nebo stupně trenérské licence, náplní práce je zodpovědnost za realizaci tréninků dětí a mládeže nebo dospělých a pokročilých podle vašeho zaměření, místo buď Vsetín nebo Brumov-Bylnice anebo Valašské Klobouky (podle vašeho bydliště a dosahu, případně navrhněte jinou obec a zprostředkujeme rozjezd vašeho oddílu pod Krajským svazem). Požadujeme: doložitelnou cvičební praxi, certifikát 2. Kyu a víc nebo trenérské osvědčení případně sportovní úspěchy (bez omezení stylu nebo školy karate). Nástup v polovině září 2020 (školní rok 2020/2021).


Stálý nábor

Kdykoli na kterémkoliv tréninku v průběhu školního roku si můžete vyžádat informace k přihlášce. 

Děti a mládež. Dospělí.

Během státních svátků a školních prázdnin netrénujeme.

POSLAT DOTAZ


Již proběhlo:

VÁNOCE 2020 JSME PROŽILI VE ZNAMENÍ DRUHÉ VLNY KORONAVIRU, ale nezapomněli jsme se vzájemně podpořit a vzpomínali na to dobré v uplynulém roce. A v prosinci jsme ještě krátce potrénovali dokonce v tělocvičně.

POBYTOVÝ TÁBOR VRŠATEC v termínu 16. - 22. 8. 2020: SUPER, Z NAŠEHO AKVK SE ÚČASTNILI 3 OGAŘI, TO JE ONO, JEN TAK DÁL! Týždeň tvrdého makania, ale aj skvelej zábavy za nami (poďakovanie organizátorom KARATE Sokol Ilava 2020) 👊 

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR se uskutečnil 7., 8. a 9. srpna 2020 ve Valašských Kloboukách v areálu DDM na ulici Mlýnská. Tábor byl určen mladším i starším dětem a mládeži. Náplní tábora byly speciální hry, cvičení s fyzioterapeutkou a intenzivní pokoronavirová příprava a na závěr zkoušky STV/páskování. Vedoucí a lektoři Dr. Miroslav Coufal, Mgr. Jana Coufalová, Mgr. Karel Imríšek, Ing. Josef Vaněk

Fotogalerie

Ogawa Ha Summer Camp Krk 2020 CHORVATSKO 20. - 26. 7. 2020 proběhl za zpřísněných hygienických podmínek přesto v přátelském duchu a za účasti karatistů z Chorvatska, Maďarska, Slovenska, Rakouska, Švýcarska a také ČR z našeho AKVK Valašska. Japonský mistr Takeji Ogawa se stále těší dobrému zdraví a vitalitě.

Letní soustředění českého svazu karate Goju Ryu LUHAČOVICE 1.-6. 7. 2020 se zástupci Krajského svazu karate ČSKe Zlínský kraj. Na fotce zleva Mgr. Karel Imríšek 3. Dan, Ing. arch. Ivana Laštůvková 2. Dan, MUDr. Martin Čuleň 9. Dan WGKF, PaedDr. Miroslav Coufal 3. Dan, Ladislav Havel 2. Dan

Nevzdáváme se a v době "po-koronavirové" pokračujeme tréninkem doma

Přidali jsme další video k domácímu procvičování. V menu přibyla nová stránka Základní techniky. Najdete ji v sekci Sportovní karate.

Mimořádná opatření v době pandemie

V době mimořádného opatření proti šíření nákazy Sars-Cov 2 a z důvodu ochrany před onemocněním Covid-19 byly všechny tréninky dočasně zrušeny.  Vzniklo alespoň motivační video, obsahuje s  nadsázkou mimo jiné ukázku kata Kururunfa.

Drželi jsme se! Povzbuďme se, jsme dobří!


Podzimní soustředění  Českého svazu karate ČSKe Zlínského kraje ROŠTÍN 13.-15. září 2019. Krásné prostředí, dobré jídlo, házeli jsme sekerou a nožem, střílelo se ze vzduchovky, táborák a písničky, ohňostroj...paráda. Děkujeme organizátorům Karate klubu TJ Slavia Kroměříž.

Pobytový karate tábor pro děti 18.-24. srpna 2019 a soustředění Ogawa-Ha Goju Ryu na Vršatci pod vedením (zadní řada zprava) Kamil Horák 6. Dan, Robert Ivanič 4. Dan, Pavol Iskra 7. Dan, Marian Pažitka 5. Dan. Fotky a videa ke shlédnutí ve veřejné skupině Akademie Karate VK - děti a mládež: https://www.facebook.com/groups/1117827261631955/

Letní dovolenkové soustředění Ogawa-Ha Goju Ryu 21. - 27. 7. 2019 v Chorvatsku. Fajn karatisti z Chorvatska, Rakouska, Švýcarska, Maďarska, Ukrajiny, Slovenska a Moravy :-) Na fotce nejsou všichni, někteří se slunili na pláži s rodinkami :-)) Shihan Ogawa sedí uprostřed v první řadě mezi dětmi :-)

Pohár talentů a Národní pohár ČSKGr v Hodoníně - v sobotu 16.3. 2019 se několik našich studentů zúčastnilo, aby si poprvé vyzkoušeli atmosféru závodů a přinesli nám o tom zprávu. Nové postřehy zužitkujeme do našich tréninků dětí a mládeže pro sportovní karate.

Další otevřený seminář Taira - Bunkai Valašské Klobouky proběhl ve čtvrtek 14. 3. 2019 v tělocvičně zákl. školy VK. Jožo Chocholáček s Tomášem Kapri nám ukázali tentokrát bunkai GD2 a Saifa. Záznam je k dispozici u trenéra.

SEMINÁŘ pod vedením Mariana Pažitky 5. Dan Slovakia Ogawa-Ha Goju Ryu 19. 2. 2019. Uzavřený seminář pro dospělé byl zaměřený na techniky 7. Kyu a Bunkai Kata Gekisaidai Ichi podle hanshiho Takeji Ogawy. 

ZKOUŠKY STV 8. - 5. Kyu (páskování) 19. 2. února 2019. Blahopřejeme!

OTEVŘENÝ SEMINÁŘ KARATE GOJU RYU podle konceptu Taira Masajiho (Kenkyukai) 3. ledna 2019. Seminář byl zaměřený na Renzoku Bunkai Kata Gekisaidai I pod vedením Jozefa Chocholáčka, 4. Dan (Koshinkan Basel, Švýcarsko). Účastníkům, kteří po skončení akce odcházeli chvatem domů se omlouváme. Závěrečnou fotku jsme pořizovali o něco později. Ale zde jsou slíbené odkazy a záznam: https://www.karatevk.cz/l/material-k-nasim-seminarum-kenkyukai

KARATE - VRŠATEC 2018 Letní pobytový tábor 19.-25. srpna 2018. Fotky a videa ke shlédnutí ve veřejné skupině Akademie Karate VK - děti a mládež: https://www.facebook.com/groups/1117827261631955/?source_id=1868492510089203

JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 24. 2. 2018 VE SPORTOVNÍ HALE VALAŠSKÉ KLOBOUKY- příjemné setkání rodičů, dětí a dospělých karatistů. Obsahem bylo seznámení s novým zkouškovým řádem, požadavky a podmínkami cvičení stylu Goju Ryu se zaměřením na sebeobranu a sportovní karate. Trénink trval i s instruktážní přednáškou dvě hodiny. Na závěrečné společné fotografii některé děti chybí, musely odejít dříve, tak jim posíláme aspoň AHOOOJ!

Jarní soustředění a opravné kolo zkoušek STV sobota 30. března 2019 stará tělocvična Gymnázia Valašské Klobouky. Děkujeme za účast a blahopřejeme k vykonaným zkouškám :-)


ZKOUŠKY STV 13., 14. a 15. února 2018. Všem držitelům nových technických stupňů vyspělosti blahopřejeme!

PŘEDVÁNOČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2017 pro mládež - celkem dorazilo 23 dětí a soudě podle počtu nově zakoupených kimon a zájemců o "páskování" roste také naděje na pevnou mládežnickou základnu. Můžeme doufat, že se již brzy budeme společně těšit na první turnaje a vystoupení. Děkujeme milým rodičům za účast i podporu.

SEZNAMOVACÍ SOUSTŘEDĚNÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY A POKROČILÉ (mládež i dospělí) spojené s posezením v Hospodě na hřišti (kuželková dráha), sensei Mgr. Radek Kleibl, 5. Dan (předseda trenérsko-metodického úseku ČATK) a sensei Mira Coufal, 2. Dan (trenér AKVK). Místo: Sportovně-relaxační centrum Horní Lideč (tělocvična ZŠ Horní Lideč) Termín: neděle 15. 10. 2017