Karate - Valašsko

Sledujte aktuality

Podpořte nás, když nakupujete

Přátelé, kamarádi,
pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz! Najdete na něm přes 1 200 nejznámějších e-shopů - a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou - naše organizace vždy dostane příspěvek. 

Jak na to: 1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od GIVTu - Pomocníka. Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace 2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s GIVT.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit. Najdete nás pod názvem AKVK z. s. 3. Nakupte si, jak jste zvyklí.

To je celé. Nestojí vás to nic navíc a naše Akademie Karate dostane část peněz z hodnoty nákupu.
Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům :)

Obdržené příspěvky využijeme na dárky a občerstvení pro děti (soustředění, tábory, turnaje). 

Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám! 

Vaše AKVK z. s.


Vizuomotorický trénink pro děti s ADHD

Speciální tréninkový program pro děti s ADHD ke zlepšení koncentrace pozornosti. Celkem pět individuálních lekcí plus vstupní a výstupní testy. Provádí zaměstnanci Katedry přírodních věd a kinantropologie. Garantuje Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Činnost je podpořena Grantovou agenturou České republiky. Zákonným zástupcům dětí přináleží finanční odměna. Bližší informace poskytne dr. Coufal na telefonu +420 728280627. Zájemci se mohou hlásit také písemně na akademie@karatevk.cz

Trénink pozornosti je realizován zábavnou pohybovou formou, individuálně, pod vedením vyškoleného instruktora. Trénink pozornosti zahrnuje pět lekcí po 30-40 minutách, jedna lekce týdně. V lekcích bude Vaše dítě provádět různé typy mířících úloh jako je házení míčku na zeď a zpětné chytání, házení sáčků a míčků na svislé a vodorovné terče, házení šipkami, a jejich různé modifikace. Při provádění těchto činností budou dítěti poskytovány slovní instrukce pro podporu zaměření pozornosti na ty prvky situace, které souvisí s provedením úlohy. Na začátku každé lekce bude mít dítě po dobu 5 minut nasazené lehké plastové brýle, které díky mikrokamerám v obroučce brýlí umožní videozáznam pohybu očí při provádění úlohy. Současně bude po tuto dobu 5 min pořízen videozáznam provedení úlohy dítětem. Týden před a týden po absolvování tréninku pozornosti dítě absolvuje následující úlohy: 1) hod míčku do zeď a zpětné chycení, 2) dvě reakční úlohy na počítači, 3) úloha pracovní paměti na počítači, 4) písemný ("tužka-papír") test pozornosti, 5) úloha manuálních dovedností (jemné motoriky).

Z účasti Vašeho dítěte na výše uvedeném tréninku nevyplývají žádná zdravotní či jiná rizika. Trénink není v rozporu s platnými právními předpisy a mezinárodními směrnicemi pro šetření, která zahrnují děti. Trénink bude probíhat v prostorách tělocvičny Gymnázia Valašské Klobouky (případně v některém z dalších prostor, které má AKVK k dispozici a v době, která bude individuálně projednána. Vaše dítě může přitom kdykoli svou účast v tomto tréninku ukončit. Získané informace jsou anonymní a nebudou poskytovány třetím osobám.Pracovní nabídka: 

Lektor/ka pro děti 5-8 let - dohoda o provedení práce DPP, odměna 150 Kč/h, přizpůsobíte si vlastní termín a čas (minimálně jedna vyučovací hodina týdně a v odpoledních hodinách, podle kapacity dětí, volných cvičebních prostor a vašich možností), přizpůsobíte si místo realizace kroužku (primárně cvičební sál DDM Val. Klobouky, případně tělocvična kterékoliv spolupracující školy v regionu Jižní Valašsko - ideálně, pokud jste zde pedagogem nebo v místě vašeho bydliště, navrhněte nám, zbytek vyjednáme za vás); Požadujeme: buď pedagogické minimum/pedagogické vzdělání, nebo ekvivalentní certifikát nebo osvědčení pro práci s dětmi případně ve sportu, čistý trestní rejstřík, zdravotní způsobilost, ochotu absolvovat zdarma přípravný lektorský kurz (obsahem je seznámení s cvičebními pomůckami a programem kroužku). Vhodné pro pedagogy nebo studenty pedagogiky. Nástup v polovině září 2020 (školní rok 2020/2021). 

Asistent/ka trenéra - dohoda o provedení práce DPP, odměna 130 Kč/h, ochota pravidelně docházet vypomáhat na tréninky dětí a mládeže včetně mimořádných akcí (soustředění, příměstský tábor apod.), místo primárně buď Valašské Klobouky nebo Brumov-Bylnice anebo (od září 2020) Vsetín (podle vašeho bydliště a dosahu). Požadujeme: předchozí zkušenosti s cvičením karate (nebo jiného boj. umění), referenci o bezúhonnosti a charakterové dispozici (např. rodiče, škola, zaměstnavatel, předešlý trenér nebo zástupce sport. organizace). Otevřené pro uchazeče od 18 let a výš. Nástup ihned (do června 2020, po letních prázdninách od září 2020; školní rok 2020/2021).

Trenér/ka - dohoda o provedení práce DPP, odměna od 180 Kč/h podle délky praxe nebo stupně trenérské licence, náplní práce je zodpovědnost za realizaci tréninků dětí a mládeže nebo dospělých a pokročilých podle vašeho zaměření, místo buď Vsetín nebo Brumov-Bylnice anebo Valašské Klobouky (podle vašeho bydliště a dosahu, případně navrhněte jinou obec a zprostředkujeme rozjezd vašeho oddílu). Požadujeme: doložitelnou cvičební praxi, certifikát 2. Kyu a víc nebo trenérské osvědčení případně sportovní úspěchy (bez omezení stylu nebo školy karate). Nástup v polovině září 2020 (školní rok 2020/2021).


Stálý nábor nových členů.

Kdykoli na kterémkoliv tréninku v průběhu školního roku, kde si můžete vyžádat přihlášku k vyplnění a další informace. Platí pro děti, mládež i dospělé.

Během státních svátků a školních prázdnin netrénujeme.

ODDÍL DĚTÍ A MLÁDEŽE VALAŠSKÉ KLOBOUKY ve velké sportovní hale (za budovou Gymnázia Val. Klobouky) trénujeme pravidelně ÚTERÝ 17:00-18:30 h (začátečníci končí už v 18:00 a pokročilí cvičí až do 18:30 h).

ODDÍL DĚTÍ A MLÁDEŽE BRUMOV-BYLNICE  trénujeme pravidelně ve ČTVRTEK v 16:00-17:00 h v tělocvičně pro boj. sporty v budově ZUŠ v Brumově na ul. 1. Května 1030 (bývalá obecní škola naproti obchodu Švéda, v 1. patře nad Malenkou).

ODDÍL DĚTÍ A MLÁDEŽE NEDAŠOV trénuje pravidelně v 14:00-15:30 h v tělocvičně ZŠ Nedašov.

PŘIHLÁSIT SE/ POSLAT DOTAZ


Již proběhlo:

Podzimní soustředění  Českého svazu karate ČSKe Zlínského kraje ROŠTÍN 13.-15. září 2019. Krásné prostředí, dobré jídlo, házeli jsme sekerou a nožem, střílelo se ze vzduchovky, táborák a písničky, ohňostroj...paráda. Děkujeme organizátorům Karate klubu TJ Slavia Kroměříž.

Pobytový karate tábor pro děti 18.-24. srpna 2019 a soustředění Ogawa-Ha Goju Ryu na Vršatci pod vedením (zadní řada zprava) Kamil Horák 6. Dan, Robert Ivanič 4. Dan, Pavol Iskra 7. Dan, Marian Pažitka 5. Dan. Fotky a videa ke shlédnutí ve veřejné skupině Akademie Karate VK - děti a mládež: https://www.facebook.com/groups/1117827261631955/

Letní dovolenkové soustředění Ogawa-Ha Goju Ryu 21. - 27. 7. 2019 v Chorvatsku. Fajn karatisti z Chorvatska, Rakouska, Švýcarska, Maďarska, Ukrajiny, Slovenska a Moravy :-) Na fotce nejsou všichni, někteří se slunili na pláži s rodinkami :-)) Shihan Ogawa sedí uprostřed v první řadě mezi dětmi :-)

Pohár talentů a Národní pohár ČSKGr v Hodoníně - v sobotu 16.3. 2019 se několik našich studentů zúčastnilo, aby si poprvé vyzkoušeli atmosféru závodů a přinesli nám o tom zprávu. Nové postřehy zužitkujeme do našich tréninků dětí a mládeže pro sportovní karate.

Další otevřený seminář Taira - Bunkai Valašské Klobouky proběhl ve čtvrtek 14. 3. 2019 v tělocvičně zákl. školy VK. Jožo Chocholáček s Tomášem Kapri nám ukázali tentokrát bunkai GD2 a Saifa. Záznam je k dispozici u trenéra.

SEMINÁŘ pod vedením Mariana Pažitky 5. Dan Slovakia Ogawa-Ha Goju Ryu 19. 2. 2019. Uzavřený seminář pro dospělé byl zaměřený na techniky 7. Kyu a Bunkai Kata Gekisaidai Ichi podle hanshiho Takeji Ogawy. 

ZKOUŠKY STV 8. - 5. Kyu (páskování) 19. 2. února 2019. Blahopřejeme!

OTEVŘENÝ SEMINÁŘ KARATE GOJU RYU podle konceptu Taira Masajiho (Kenkyukai) 3. ledna 2019. Seminář byl zaměřený na Renzoku Bunkai Kata Gekisaidai I pod vedením Jozefa Chocholáčka, 4. Dan (Koshinkan Basel, Švýcarsko). Účastníkům, kteří po skončení akce odcházeli chvatem domů se omlouváme. Závěrečnou fotku jsme pořizovali o něco později. Ale zde jsou slíbené odkazy a záznam: https://www.karatevk.cz/l/material-k-nasim-seminarum-kenkyukai

KARATE - VRŠATEC 2018 Letní pobytový tábor 19.-25. srpna 2018. Fotky a videa ke shlédnutí ve veřejné skupině Akademie Karate VK - děti a mládež: https://www.facebook.com/groups/1117827261631955/?source_id=1868492510089203

JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 24. 2. 2018 VE SPORTOVNÍ HALE VALAŠSKÉ KLOBOUKY- příjemné setkání rodičů, dětí a dospělých karatistů. Obsahem bylo seznámení s novým zkouškovým řádem, požadavky a podmínkami cvičení stylu Goju Ryu se zaměřením na sebeobranu a sportovní karate. Trénink trval i s instruktážní přednáškou dvě hodiny. Na závěrečné společné fotografii některé děti chybí, musely odejít dříve, tak jim posíláme aspoň AHOOOJ!

Jarní soustředění a opravné kolo zkoušek STV sobota 30. března 2019 stará tělocvična Gymnázia Valašské Klobouky. Děkujeme za účast a blahopřejeme k vykonaným zkouškám :-)


ZKOUŠKY STV 13., 14. a 15. února 2018. Všem držitelům nových technických stupňů vyspělosti blahopřejeme!

PŘEDVÁNOČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2017 pro mládež - celkem dorazilo 23 dětí a soudě podle počtu nově zakoupených kimon a zájemců o "páskování" roste také naděje na pevnou mládežnickou základnu. Můžeme doufat, že se již brzy budeme společně těšit na první turnaje a vystoupení. Děkujeme milým rodičům za účast i podporu.

SEZNAMOVACÍ SOUSTŘEDĚNÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY A POKROČILÉ (mládež i dospělí) spojené s posezením v Hospodě na hřišti (kuželková dráha), sensei Mgr. Radek Kleibl, 5. Dan (předseda trenérsko-metodického úseku ČATK) a sensei Mira Coufal, 2. Dan (trenér AKVK). Místo: Sportovně-relaxační centrum Horní Lideč (tělocvična ZŠ Horní Lideč) Termín: neděle 15. 10. 2017