Představujeme se

Odborné vedení


Předseda spolku PaedDr. et Mgr. Miroslav Coufal

Člen výkonného výboru Krajského svazu karate ČSKe Zlínského kraje

Kvalifikace: Vědecký základ sportovního tréninku FSS MU, Brno; Výchovná animace volného času PF KU, Ružomberok; Učitelství pro 1. stupeň ZŠ PdF OU, Ostrava

Praktické zkušenosti: Policie ČR; Karate-ka od roku 1988

Další vzdělávání: Pravidelná účast na odborných seminářích domácích i mezinárodních instruktorů. Pod přímým vedením a vlivem výrazných učitelů karate České republiky, Slovenska a japonského mistra pana Takeji Ogawy, 10. Dan EGKF

Jako uznávaný odborník byl jmenován lektorem Czech Goju Ryu Karate Federation se statutem sportovní autority pro Zlínský kraj, aby reprezentoval svaz kvalitním trenérským vedením s cílem popularizace a rozvoje karate nejen mezi dětmi a mládeží

Tel.: +420 728 280 627  E-mail: akademie@karatevk.cz

Lektoři kurzů sebeobrany a reálné sebeobrany

Mgr. Vadym Zharov

Kvalifikovaný sportovní trenér, nostrifikovaný diplom UK v Praze program Tělesná výchova a sport, kinantropologie. 2x za sebou vyhrál šampionát boxu Ukrajiny ve své váhové kategorii a začal se věnovat trenérské činnosti. Vychoval několik úspěšných sportovců. Nejlepší umístění vybojoval jeho student 2. místem na státním šampionátu Ukrajiny v kickboxu 2016.

Ing. Robert Figar

Kvalifikovaný instruktor sebeobrany a trenér licence II. třídy s praxí více než 35 let bojový sport Judo a držitel mistrovského stupně 1. Dan v umění Jiu Jitsu. Policista 28 let v současné pozici komisaře na Oddělení analytiky a kybernetické kriminality.

František Matějíček

Mistrovský stupeň 1. Dan v umění Jiu Jitsu a více než 20 let praxe.
Pravidelně se již po 13 let účastní mezinárodních seminářů pod vedením světových špiček Jiu Jitsu. Aktivně se věnuje také bojovému sportu Brazilské Jiu Jitsu a umění ATK (vrhací nože) či boji s holemi.

Martin Hon

Platné trenérské zkoušky pro box II., kick box III., thai box III. Mistr ČR kick box - full contact 2007. Vícemistr ČR low kick 2008. Dvojnásobný vítěz národního poháru Morava 2007 - 2008 a ve stejných letech taky vícemistr národního poháru Čechy. Vícemistr světa kick box - full contact ve váhové kategorii -67 kg za federaci ISKA.

Podpůrný organizační tým

Ing. Josef Vaněk

Trenér III. třídy s licencí ČSKGr 

Trenér IV. třídy s licencí ČSKe


Tel.: 739 583 568

 josefvank@gmail.com

Milan Kostka

Trenér III. třídy s licencí ČSKGr


Tel.: 608 403 389

Martin Přidal

Sportovní kouč pro soutěže


Tel.: 605 051 456  

Mpridal@email.cz

Mgr. Jana Coufalová

Odborný fyzioterapeut a zdravotník pro klubové soutěže

Tel.: 728 280 341

Martina Olejníková

Asistentka trenéra


Tel.: 728280627

info@karatevk.cz

Barbora Lysáčková

Asistentka trenéra


Tel.: 728280627

info@karatevk.cz

Radoslav Kašparec

Asistent trenéra


Tel.: 728280627

info@karatevk.cz

David Kašparec

Asistent trenéra


Tel.: 728280627

info@karatevk.cz

Mgr. Michal Láník

Čestný člen Akademie Valašsko 

Ředitel DDM Valašské Klobouky


Tel.: 739 030 002

lanik@ddmvk.eu 

Martin Kubiš

Trenér sebeobrany (Jiu-Jitsu, Aikido) 

Městská policie Valašské Klobouky


Tel.: 702 545 713

KRÉDO

"Bojová umění a sporty jako kterákoliv jiná pravidelná fyzická či duševní cvičení vedou k sebepoznání a osobní disciplíně. 

U sportu hrozí vyhoření nebo přílišné zaměření na vítězství a vlastní ego.

Tradiční přístup je uměním morálky, zdokonalování charakteru a techniky, jelikož vyžaduje vytrvalost a pokoru.

Sdílení volného času a zkušenosti cvičení je naproti tomu ryzí hodnotou bojových sportů i bojových umění jako společná cesta provázená přátelstvím a houževnatostí."


ČESTNÁ FOTOGALERIE

Uznávaný japonský mistr Takeji Ogawa, 10. Dan navštívil tehdejší Československo poprvé v roce 1971, aby udělil první technické stupně. Jeho příchod ovlivnil rozvoj karate jakož i další směrování karate převážně na Slovensku. I ve svém pokročilém věku stále velmi aktivní je příkladným vzorem vyspělé techniky a funkčního provedení. Vede pravidelné odborné semináře a každý rok navštíví několik evropských měst. 

Hanshi Takeji Ogawa se narodil 24. listopadu 1942 (v Chibe součást prefektury Tokio). Jako 10letý začal cvičit karate se svým sousedem, který v té době již trénoval bojové umění. Jako 15letý začal trénovat pod vedením mistra Urakawy, později pod vedením mistra Kikuchiho (oba ze směru Goju Kai legendárního mistra Yamaguchiho). V roce 1969 přijel do Evropy na pozvání a už zde zůstal. Začal v Rakousku vyučovat ve sportovní škole. Vedl reprezentaci karate a stál u zrodu a výrazně ovlivnil karate nejen v Rakousku, ale i v tehdejším Československu, Jugoslávii, Maďarsku, Švýcarsku a Německu. Své umění dále studoval přímo na Okinawě (nejstarší linii Seiko Higa). Od roku 2016 je čestným držitelem 10. Danu EGKF Evropské federace Goju Ryu Karate.