Představujeme se

O NAŠÍ ŠKOLE

Minakami o aruku dōjō 水上を歩く  道場 je druhý oficiální název naší školy. Překlad znamená procházka na vodě. Charakteristickým znakem je úsilí o rozvoj techniky a znalosti tradičních forem cvičení a jejich aplikace. Celostní cvičení, zdravé pohybové vzorce, funkční posilování a protahování. Hledání přirozeného i logického vztahu v provedení a použité taktice vzhledem k aktuální kondici, kapacitám těla a možnostem plynoucím z dané tělesné konstituce. Maximální efekt s použitím co největší ekonomie pohybu. Respektování obecných a individuálních zákonitostí fyziologie a biomechaniky. Workoutová cvičení s váhou vlastního těla k rozvoji rychlosti, síly a svalové spolupráce. Trénink s tradičními i moderními cvičebními pomůckami k utužování těla i svalové odolnosti a pružnosti.


Předseda AKVK z. s.

Sensei

Miroslav Coufal

V současnosti držitelem 3. Danu Ogawa-Ha Goju Ryu (ČSKGr)

_________________________________________________________ 

Narodil se v roce 1976. Cvičit karate začal v roce 1988 v Shotokan Karate-Do Brno Husovice, chvíli také navštěvoval kroužek karate v Brně na Vinohradech a v roce 1991 nastoupil do sportovního oddílu Taro Kan Brno. V těchto letech navštěvoval také kroužky Wu-shu, Sportovní akrobacii (Moravská Slavia Brno) a Kobudo (boj s holí a Nunchaku). V roce 2005 mu hanshi Takeji Ogawa udělil technický stupeň 2. Kyu. V roce 2007 získal 1. Dan karate stylu Goju Ryu *(zkušební komise MUDr. Martin Čulen, 9. Dan; Ing. Jiří Boček MBA, 7. Dan; PaedDr. Michal Hrubý Ph.D., 6. Dan), zúčastnil se i prvních seminářů Jaromíra Musila, 6. Dan s Andrea Guerallim, 8. Dan Kobudo a 8. Dan Karate (O.G.K.K.) a v roce 2008 získal licenci trenéra III. třídy (ČSKGr).  

V roce 2008 se přestěhoval do Brumova-Bylnice, kde mu zázemí poskytl Klub bojových umění Brumov Jiu-Jitsu. Zde později příležitostně vedl tréninky Karate Goju Ryu. Téhož roku otevřel kroužek sportovního karate při ZŠ Nedašov. Později v roce 2015 došlo na spolupráci se Sportovním klubem Policie Vsetín. O rok později na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity získal certifikát sportovního trenéra II. třídy,  což vyústilo založením vlastního sportovního klubu Akademie Karate Valašské Klobouky (AKVK z. s.). 

V roce 2017 mu shihan Takeji Ogawa, 10. Dan EKGF udělil 2. Dan a následně v roce 2018 byl uznán lektorem České federace karate Goju Ryu (ČSKGr) a byl zařazen k Ing. Danielu Cekulovi, 5. Dan do sekce Ogawa-Ha Goju Ryu Karate-Do Czech Republic 

V roce 2019 se klub AKVK stal členem Krajského svazu karate ČSKe Zlínský kraj a současně klub začal užívat pracovní název Akademie Karate Valašsko.

*Výše uvedené technické stupně jsou aktualizované  ke stavu v roce 2017.

KRÉDO

"Karate jako kterékoli pravidelné cvičení fyzické či duševní vede k osobní disciplíně a sebepoznání. U sportovního karate hrozí vyhoření a přílišné zaměření na vítězství a vlastní ego. Tradiční karate jako cesta sebezdokonalování morálky, charakteru a techniky vyžaduje naproti tomu obětování spousty času. Čas je však vzácný a skutečný život nežijeme zahleděni sobecky na sebe, proto společné sdílení volného času a zkušenosti cvičení je jednou z ryzích a pravých hodnot Karate-Do. Je to cesta provázená přátelstvím a houževnatostí."

Hostující trenéři

Čestné členství AKVK

Mgr. Miroslav Brokeš

Narodil se v roce 1974 a od roku 1990 cvičí karate stylu Gojuryu. Nejdříve se věnoval směru Goju kai, v roce 2002 se poprvé setkal s původní, okinawskou formou Goju ryu a od roku 2003 se jí i výhradně věnuje. V roce 2009 se poprvé účastnil výjezdu na Okinawu a od té doby tam dvakrát až třikrát ročně jezdí na pravidelné studijní pobyty. Při jednom z pobytů v roce 2016 mu tam byl udělen 5. Dan karate a současně byl okinawskou organizací Gojuryu Kokusai Karate Kobudo Renmei jmenován jejím zástupcem, shibucho pro Českou republiku. Spolu s karate se věnuje kobudo, cvičení s tradičními okinawskými zbraněmi školy Ryuei ryu, ve kterém je držitelem 3. Danu. 

Ing. Jozef Chocholáček

Náš dlouholetý kamarád, se kterým sdílíme stejné začátky ve sportovním klubu Taro Kan Brno, je v současné době úspěšným zakladatelem a hlavním trenérem klubu Koshinkan Basel ve Švýcarsku. Od roku 2019 je držitelem 4. Danu Goju Ryu, který mu při návštěvě města San Pedro del Pinatar, Murcia ve Španělsku udělil Masaji Taira, 9. Dan - přední učitel Okinawa Goju Ryu Karate Do a vedoucí Okinawa Gojuryu Kenkyu Kai. Jeho učitelem byl Eiichi Miyazato, student Chojuna Miyagi a zakladatel okinawského Jundokan dojo.

Mgr. Karel Imríšek

Karate se věnuje od dětství  od roku 2000. Několik let se věnoval stylu Shotokan, později sportovnímu karate stylu Goju Ryu. Je nositel 3. Danu ČSKGr. S účastmi na soutěžích začal už jako starší žák, postupně pokračoval v kategoriích dorostenec, junior, muži a nyní je stále aktivním závodníkem. Specializuje se na kata. Na kontě měl před časem 25 zlatých, 10 stříbrných a 20 bronzových medailí. Mezi úspěchy je možné řadit například titul mistra světa v kategorii kata a titul vícemistr v kategorii kata team senioři z roku 2015 na Novém Zélandě v rámci soutěže Světové federace Karate Goju Ryu WGKF. V tomto roce se také stal zakládajícím předsedou Krajského svazu karate ČSKe Zlínského kraje z. s.

Vladimír Futák 

Je veganem už přes dvacet let. Celou dobu aktivně sportuje a věnuje se karate Kyokushin, v němž je držitelem 1. Danu, a posledních několik let také tradičnímu Goju Ryu. Zkušenosti má z Judo a Jiu Jitsu, dříve se věnoval kulturistice a ultraběhům. Vedle své sportovní, trenérské práce občas přednáší o vegetariánské potravě ve sportu a učí se japonštinu. Jeho slovy: "Kyokushin je sportovní plnokontaktní styl, ve kterém se zápasí bez chráničů. Ve většině ostatních stylů kde zápasí karatisté kontaktně nebo s lehkým kontaktem používají protektory. Líbí se mu, že díky plnému kontaktu nebývá mnoho sporných výsledků a rozhodčí nemohou výsledky ovlivnit natolik jako v jiných sportech. Také pravidla tohoto sportu dokážou člověka připravit na krizové životní situace a díky filosofii karate tento sport nevychovává z lidí rváče, ale psychicky odolné jedince."

Organizační tým

Ing. Josef Vaněk, 4. Kyu

Asistent trenéra

V roce 2008 se přihlásil do původního kroužku karate v Nedašově a od té doby se ve volném čase zajímá o bojová umění. Seznámil se také se základy Juda a Brazilského Jiu-Jitsu. Je zakládajícím členem našeho klubu. Zúčastnil se několika soustředění, aktivně vypomáhal s vedením kroužku pro děti a aktuálně je držitelem oprávnění Pomocník trenéra - trenér IV. třídy (ČSKe).

Tel.: 739 583 568

E-mail: josefvank@gmail.com

Martin Přidal, 5. Kyu

Asistent trenéra

Karate se věnuje od roku 2016. Svého času se závodně věnoval skoku na lyžích. Od roku 2018 se cíleně připravuje na sportovní zápas karate. Hostuje ve spřízněných klubech karate a sbírá zkušenosti. 

Tel.: 605051456  

E-mail: Mpridal@email.cz


Mgr. Michal Láník

Čestný člen AKVK z.s. / ředitel DDM Valašské Klobouky

Má na starosti evidenci výběru školného a přihlášek. Řídí agendu a poskytuje informace k přihlašování do našich kroužků pro děti z Valašských Klobouk a okolí pod hlavičkou DDM Valašské Klobouky ve spolupráci s městem Val. Klobouky. 

K dispozici má také kalendář akcí a aktuální informace ohledně pobytových a příměstských táborů spolupořádaných naší akademií.

Tel.: 739 030 002 

E-mail: lanik@ddmvk.eu 

Bc. Jakub Vaněk, 5. Kyu

Asistent trenéra

V roce 2008 se přihlásil do původního kroužku karate v Nedašově, později získal základy Juda a Jiu Jitsu a stal se zakládajícím členem našeho klubu. V současnosti se rozhodl pro cvičební pauzu, ale pevně doufáme, že po čase opět nastoupí aktivní činnost.

Tel.: 731 184 720

E-mail: vaneja01co@gmail.com

Ing. Martin Ptáček

Čestný člen AKVK z.s. / zástupce DDM Brumov-Bylnice

Má na starosti evidenci výběru školného a přihlášek. Řídí agendu a poskytuje informace k přihlašování do našich kroužků pro děti z Brumova-Bylnice a okolí pod hlavičkou DDM Brumov-Bylnice ve spolupráci s městem Brumov-Bylnice.

Tel.: 739 344 055, 603 884 271

E-mail: ddmbru@zlinedu.cz

Milan Kostka, 5. Kyu

Asistent trenéra v sekci tradičního karate pro dospělé

Aktivní rekreační sportovec (sjezd na lyžích, silniční cyklistika, turistika). Má za sebou průpravu z mládí v bojových sportech Judo a Taekwondo. Tradičnímu Goju Ryu Karate-Do se systematicky věnuje od roku 2016. Oblíbil si rovněž přístup a trénink karate Kyokushin. Zkušenosti k plnokontaktnímu zápasu sbírá ve zpřáteleném klubu karate Slavičín od roku 2020.

Tel.: na vyžádání

E-mail: kostkamilan@seznam.cz

Bc. Veronika Klimešová

Vedoucí zájmového vzdělávání / ZŠ Integra, Vsetín

Má na starosti evidenci výběru školného a přihlášek. Řídí agendu a poskytuje informace k přihlašování do našich kroužků pro děti ze Vsetína a přilehlého okolí pod hlavičkou ZŠ Integra, Vsetín.

Tel.: 739 002 604

E-mail: klimesova@zsintegra.czSpřízněné kluby a dōjō mezinárodního uskupení Ogawa-Ha Goju Ryu Karate-Do:

ASKÖ Karate Steyr

Sokol Ilava - Karate klub

Goju Ryu Karate Do Klub "AIK"

Seizan Karate-Do

--- na přidání dalších odkazů se pracuje...