Takeji Ogawa (Hanshi 10. Dan EGKF)

Představujeme se

O NAŠÍ ŠKOLE

MINAKAMI O ARUKU DŌJŌ
MINAKAMI O ARUKU DŌJŌ

Minakami o aruku dōjō (水上を歩く  道場) je nekomerční oficiální název naší školy. V překladu znamená doslova chodit po vodě. Charakteristickým znakem je úsilí o porovnání sportovní zápasové techniky s praktickou bojovou technikou a nalezení přirozeného i logického vztahu, kdy se tyto dva způsoby techniky liší ve způsobu provedení i použité taktiky. 

Sportovně soutěžní praxe je pro budoucí cvičební vývoj vážného zájemce o karate jistě nesporně žádoucí. Sportovní technika však z důvodů svého účelu podstoupila určité nutné modifikace. Přehnané úsilí dokonce působí i proti přirozeným fyzickým i duševním schopnostem. Sportovci bez výše uvedeného vztahu nebývají schopni využívat těchto schopností nebo dokonce i daných fyzikálních zákonitostí a anatomických dispozic. Mimo pozdější zdravotní potíže, jde zejména o blokování zápasového výkonu při soutěžích, o ztrátu sebekontroly nebo o selhání v praxi. 

Dalším důvodem, proč by měli cvičenci hledat výše uvedený vztah, je pokračování vlastního cvičení po skončení sportovně soutěžní kariéry. V tomto období většina sportovců s aktivní tréninkovou činností končí. Zejména protože si k pokračování svého cvičení nevytvořila potřebné předpoklady.

Cílem našeho výchovně vzdělávacího působení je utvářet nepodmíněné motivace a předpoklady k vlastnímu cvičení (bez ohledu na zevní úspěch, možnost cvičit s partnerem apod.) a objevovat možnosti dalšího cvičebního růstu. Tyto další možnosti jsou nejen obrovské, ale také velmi zajímavé.


HLAVNÍ TRENÉR

Sensei

Miroslav Coufal

Narodil se v roce 1976. Cvičit karate začal v roce 1988 v Shotokan Karate-Do Brno Husovice, v roce 1991 přestoupil do sportovního oddílu Taro Kan Brno. V těchto letech navštěvoval také kroužky Wu-shu, Sportovní akrobacii (Moravská Slavia Brno) a Kobudo boj s holí Bo  a Nunchaku. V roce 2005 mu shihan Takeji Ogawa udělil technický stupeň 2. Kyu. V roce 2007 získal 1. Dan Karate stylu Goju Ryu (zkušební komise MUDr. Martin Čulen, 9. Dan; Ing. Jiří Boček, 7. Dan; PaedDr. Michal Hrubý, Ph.D., 6. Dan), zúčastnil se prvních seminářů Jaromíra Musila, 6. Dan s Andrea Guerallim, 8. Dan Kobudo a 8. Dan Karate-Do (O.G.K.K.) a v roce 2008 obdržel trenérskou licenci III. tř. (ČSKGr).  V roce 2017 mu hanshi Takeji Ogawa udělil 2. Dan.

V roce 2008 se přestěhoval do Brumova-Bylnice. Po několikaleté přestávce v aktivním působení mu zázemí poskytli Klub bojových umění Brumov Jiu-Jitsu, kde později vedl tréninky sebeobrany okinawského karate Goju Ryu, a Sportovní klub Policie Vsetín. V roce 2016 došlo na spolupráci s ČATK (verifikace charakterové a technické vyspělosti a udělení trenérské licence II. tř.), což vyústilo k založení členského klubu Akademie Karate Valašské Klobouky (AKVK). V roce 2018 se jako hlavní trenér AKVK stal oficiálním lektorem a zkušebním komisařem České federace karate Goju Ryu. Došlo k další spolupráci především se členy Slovenské federace karate a bojového umění SFKaBU a k rozšíření působnosti klubu také na Vsetín. Současně ke změně pracovního názvu na Akademie Karate Valašsko.

Nadále rozvíjí své umění karate stylu Goju Ryu v pojetí hanshiho Takeji Ogawy, 10. Dan (*1942 Chibe blízko Tokia, od r. 1969 dosud působící v Evropě) ve spolupráci s karate klubem Sokol-Ilava  pod vedením Kamila Horáka, 6. Dan (Ogawa-Ha Goju Ryu Slovakia) a okinawského karate pod vedením Mgr. Miroslava Brokeše, 5. Dan (Goju Ryu) a 3. Dan (Kobudo Ryuei Ryu) shibucho, zástupce pro Českou republiku okinawské organizace Gojuryu Kokusai Karate Kobudo Renmei. 

*Výše uvedené technické stupně jsou aktualizované  ke stavu v roce 2017.

ZKUŠENOSTI

Doktor pedagogiky (PaedDr.) - vzdělávání dětí a mládeže
Certifikovaný sportovní trenér - praxe ve vedení kondičních tréninků dospělých

KVALIFIKACE

Národní trenér třídy B ČATK/2018; lektor ČSKGr; 2. Dan Ogawa-Ha Goju-Ryu; zkušební komisař III. třídy ČSKGr/2022

Tel.: 728 280 627     akademie@karatevk.cz

KRÉDO

"Karate jako kterékoli cvičení fyzické či duševní vede k osobní disciplíně a sebepoznání. U sportovního karate hrozí vyhoření a přílišné zaměření na vítězství a vlastní ego. Tradiční karate jako cesta sebezdokonalování charakteru a techniky vyžaduje naproti tomu obětování spousty času. Náš čas je vzácný a skutečný život žijeme pro druhé, nikoliv pouze pro sebe. Proto společné sdílení volného času a zkušenosti cvičení, které vede k přátelství a sebeuvědomění, je jednou z ryzích a pravých hodnot karate-do."


TRENÉR

Sensei

Vladimír Futák

Vladimír je veganem už dvacet let. Celou dobu aktivně sportuje a věnuje se karate Kyokushin, v němž je držitelem 1. Danu, a posledních několik let hlavně tradičnímu Goju Ryu karate. V současnosti rozvíjí své umění pod vedením Mgr. Miroslava Brokeše, 5. Dan (Goju Ryu) a 3. Dan (Kobudo Ryuei Ryu).

Kyokushin je sportovní plnokontaktní styl, ve kterém se zápasí bez chráničů. Ve většině ostatních stylů kde zápasí karatisté kontaktně nebo s lehkým kontaktem používají protektory. Líbí se mu, že díky plnému kontaktu nebývá mnoho sporných výsledků a rozhodčí nemohou výsledky ovlivnit natolik jako v jiných sportech. Také pravidla tohoto sportu dokážou člověka připravit na krizové životní situace a díky filosofii karate tento sport nevychovává z lidí rváče, ale psychicky odolné jedince. 

Zkušenosti má také z Judo a Jiu Jitsu, dříve se věnoval kulturistice. Je trenérem a reprezentantem TJ Sokol Přerov. Vedle své sportovní, trenérské a činovnické práce v jednotě občas přednáší o vegetariánské potravě ve sportu, učí se japonštinu a běhá ultraběhy.


Trenér

Sensei

 Vlastimil Kocourek

Narodil se v roce 1963. Byl dlouholetým členem vůbec prvního oddílu Karate Goju Ryu v České republice (Kroměříž), nyní člen kontrolní komise Krajského svazu karate ČSKe Zlínského kraje, z. s. Osobní zkušenosti má rovněž z plnokontaktního karate stylu Kyokushin (Kroměříž), ale seznámil se i s bezkontaktním "Tradičním karate" (SKP Vsetín) v němž získal 1. Dan WTKF. Sympatický je mu rovněž boj na zemi. Vlastní regenerační studio. Profesně se zabývá také výrobou a provozováním řízených ohňostrojů.

Trenér

Sensei

Michal Březáček

Narodil se v roce 1974. Od mládí se věnuje karate stylu Shotokan. Je držitelem 2. Danu. Byl trenérem legendárního SKTBU Vsetín. Jako reprezentant v Tradičním karate dosáhl například v roce 2000 titulu mistr ČR v soutěži kata. Respektuje s úctou životní dílo mistra a svého učitele Hidetaky Nyshiamy. Tvrdě trénuje, usiluje o skromnost, neužívá prázdná slova.


Organizační tým

Ing. Josef Vaněk, 5. kyu (ČSKGr)

Výkonný asistent trenéra / AKVK (Minakami o aruku dōjō)

Od roku 2008 se věnuje karate Goju Ryu pod vedením senseie Mir. Coufala, 2. Dan. Od roku 2009 se také věnuje Jiu-Jitsu (Brumov). V září roku 2016 se seznámil s Tradičním karate (WTKF) pod vedením Mgr. Radka Kleibla, 5. Dan, SKP Vsetín a začal navštěvovat tréninky Brazilského Jiu Jitsu, SKP Vsetín. Od září 2018 se připravuje pro náš klub AKVK na trenérskou dráhu a dráhu sportovního kouče také pod vedením Kamila Horáka, 6. Dan, Karate klub Sokol-Ilava.

Tel.: 739 583 568, E-mail: josefvank@gmail.com

Jakub Vaněk, 5. kyu (ČSKGr)

Výkonný asistent trenéra / AKVK z.s. (Minakami o aruku dōjō)

O Karate a Jiu-Jitsu se rovněž zajímá od roku 2008 a 2009. Seznámil se také s Tradičním karate u Mgr. Radka Kleibla, 5. Dan, SKP Vsetín. V současnosti se nadále systematicky rozvíjí v tradičním duchu okinawského karate Goju Ryu pod vedením Miroslava Coufala, 2. Dan (Ogawa-Ha Goju Ryu) a Kamila Horáka, 6. Dan, Karate klub Sokol-Ilava.

Tel.: 731 184 720, E-mail: vaneja01co@gmail.com

Mgr. Michal Láník

Čestný člen AKVK z.s. / ředitel DDM Valašské Klobouky

Má na starosti evidenci výběru školného a přihlášek. Řídí agendu a poskytuje informace k přihlášování do našich kroužků pro děti z Valašských Klobouk a okolí pod hlavičkou DDM Valašské Klobouky ve spolupráci s městem Val. Klobouky. 

K dispozici má také kalendář akcí a aktuální informace ohledně pobytových a příměstských táborů pořádaných naší akademií karate.

Tel.: 739 030 002 

E-mail: lanik@ddmvk.eu 


ČESTNÁ FOTOGALERIE

Fotografie a videa ze života akademie najdete na facebooku