Takeji Ogawa, 10. Dan EGKF

Představujeme se

O NAŠÍ ŠKOLE

MINAKAMI O ARUKU DŌJŌ
MINAKAMI O ARUKU DŌJŌ

Minakami o aruku dōjō (水上を歩く  道場) je nekomerční oficiální název naší školy. V překladu znamená doslova chodit po vodě. Charakteristickým znakem je úsilí o porovnání sportovní zápasové techniky s praktickou bojovou technikou a nalezení přirozeného i logického vztahu, kdy se tyto dva způsoby techniky liší ve způsobu provedení i použité taktiky. 

Sportovně soutěžní praxe je pro budoucí cvičební vývoj vážného zájemce o karate jistě nesporně žádoucí. Sportovní technika však z důvodů svého účelu podstoupila určité nutné modifikace. Přehnané úsilí dokonce působí i proti přirozeným fyzickým i duševním schopnostem. Sportovci bez výše uvedeného vztahu nebývají schopni využívat těchto schopností nebo dokonce i daných fyzikálních zákonitostí a anatomických dispozic. Mimo pozdější zdravotní potíže, jde zejména o blokování zápasového výkonu při soutěžích, o ztrátu sebekontroly nebo o selhání v praxi. 

Dalším důvodem, proč by měli cvičenci hledat výše uvedený vztah, je pokračování vlastního cvičení po skončení sportovně soutěžní kariéry. V tomto období většina sportovců s aktivní tréninkovou činností končí. Zejména protože si k pokračování svého cvičení nevytvořila potřebné předpoklady.

Cílem našeho výchovně vzdělávacího působení je utvářet nepodmíněné motivace a předpoklady k vlastnímu cvičení (bez ohledu na zevní úspěch, možnost cvičit s partnerem apod.) a objevovat možnosti dalšího cvičebního růstu. Tyto další možnosti jsou nejen obrovské, ale také velmi zajímavé.


Hlavní trenér a předseda AKVK z. s.

Sensei

Miroslav Coufal

Narodil se v roce 1976. Cvičit karate začal v roce 1988 v Shotokan Karate-Do Brno Husovice, v roce 1991 přestoupil do sportovního oddílu Taro Kan Brno. V těchto letech navštěvoval také kroužky Wu-shu, Sportovní akrobacii (Moravská Slavia Brno) a Kobudo (boj s holí a Nunchaku). V roce 2005 mu shihan Takeji Ogawa udělil technický stupeň 2. Kyu. V roce 2007 získal 1. Dan Karate stylu Goju Ryu (zkušební komise MUDr. Martin Čulen, 9. Dan; Ing. Jiří Boček, 7. Dan; PaedDr. Michal Hrubý, Ph.D., 6. Dan), zúčastnil se prvních seminářů Jaromíra Musila, 6. Dan s Andrea Guerallim, 8. Dan Kobudo, 8. Dan Karate-Do (O.G.K.K.) a v roce 2008 získal licenci trenéra C tř. (ČSKGr).  

V roce 2008 se přestěhoval do Brumova-Bylnice, kde mu zázemí poskytl Klub bojových umění Brumov Jiu-Jitsu. Zde později vedl tréninky Karate Goju Ryu. V roce 2016 došlo na spolupráci se Sportovním klubem Policie Vsetín. Na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity získal certifikát sportovního trenéra třídy B,  což vyústilo k založení vlastního sportovního klubu Akademie Karate Valašské Klobouky (AKVK z. s.) V roce 2017 mu Takeji Ogawa, 10. Dan (EKGF) udělil 2. Dan.V roce 2018 se stal oficiálně lektorem  České federace karate Goju Ryu (ČSKGr) a byl zařazen k Danielu Cekulovi, 5. Dan do sekce Ogawa-Ha Goju Ryu Karate-Do Czech Republic. 

V roce 2019 se stal členem výkonného výboru Českého svazu karate ČSKe Zlínský kraj a současně sportovní klub začal užívat pracovní název Akademie Karate Valašsko (pod zkratkou AKVK).

V současnosti je nadále žákem Takeji Ogawy, 10. Dan (*1942 v Chibe součást prefektury Tokio, od r. 1969 žije v Rakousku a jako instruktor působí v Evropě) ve spolupráci s klubem Sokol-Ilava  pod vedením Kamila Horáka, 6. Dan (Ogawa-Ha Goju Ryu Slovakia).

 Od roku 2019 také trénuje pod vedením Mgr. Miroslava Brokeše, 5. Dan (Karate-Do), 3. Dan (Kobudo Ryuei Ryu) Cheko Shibu Cho (zástupce pro Českou republiku okinawské organizace) Gojuryu Kokusai Karate Kobudo Renmei. 

*Výše uvedené technické stupně jsou aktualizované  ke stavu v roce 2017.

KRÉDO

"Karate jako kterékoli cvičení fyzické či duševní vede k osobní disciplíně a sebepoznání. U sportovního karate hrozí vyhoření a přílišné zaměření na vítězství a vlastní ego. Tradiční karate jako cesta sebezdokonalování morálky, charakteru a techniky vyžaduje naproti tomu obětování spousty času. Náš čas je vzácný a skutečný život žijeme pro druhé, nikoliv pouze pro sebe. Proto společné sdílení volného času a zkušenosti cvičení, které vede k přátelství a sebevědomí, je jednou z ryzích a pravých hodnot Karate-Do."


Hostující trenér

Sensei

 Vlastimil Kocourek

Narodil se v roce 1963. Dlouholetý čestný člen vůbec prvního oddílu Karate Goju Ryu v České republice (Kroměříž) , nyní člen kontrolní komise Krajského svazu karate ČSKe Zlínského kraje. V karate stylu Goju Ryu je držitelem 1. Kyu (ČSKGr). Osobní zkušenosti nabyl rovněž v plnokontaktním karate stylu Kyokushin (Kroměříž). V karate stylu Shotokan získal 1. Dan (WTKF). Sympatický je mu rovněž boj na zemi. Vlastní regenerační studio. Profesně se zabývá výrobou a provozováním řízených ohňostrojů.


Hostující trenér

Sensei

Karel Imríšek


Karate se věnuje do roku 2000. Několik let se věnoval stylu Shotokan, později sportovnímu karate stylu Goju Ryu. Je nositel 3. Danu ČSKGr. S účastmi na soutěžích začal už jako starší žák, postupně v kategoriích dorostenec, junior, muži a nyní je stále aktivním závodníkem. Specializuje se na kata. Na kontě má 25 zlatých, 10 stříbrných a 20 bronzových medailí. Mezi úspěchy je možné řadit například titul mistra světa v kategorii kata a titul vícemistr v kategorii kata team senioři z roku 2015 na Novém Zélandě v rámci soutěže Světové federace Karate Goju Ryu WGKF. V tomto roce se také stal zakládajícím předsedou Českého svazu karate ČSKe Zlínského kraje z. s.

Organizační tým

Ing. Josef Vaněk, 5. kyu (ČSKGr)

Výkonný asistent trenéra / AKVK z. s.(Minakami o aruku dōjō)

Od roku 2008 se věnuje karate Goju Ryu pod vedením senseie Mir. Coufala, 2. Dan. Od roku 2009 se také věnuje Jiu-Jitsu (Brumov). V září roku 2016 se seznámil s Tradičním karate (WTKF) pod vedením Mgr. Radka Kleibla, 5. Dan, SKP Vsetín a začal navštěvovat tréninky Brazilského Jiu Jitsu, SKP Vsetín. Od září 2018 se připravuje pro náš klub AKVK na trenérskou dráhu a dráhu sportovního kouče také pod vedením Kamila Horáka, 6. Dan, Karate klub Sokol-Ilava.

Tel.: 739 583 568, E-mail: josefvank@gmail.com

Bc. Jakub Vaněk, 5. kyu (ČSKGr)

Zástupce asistenta trenéra / AKVK z.s. (Minakami o aruku dōjō)

O Karate a Jiu-Jitsu se rovněž zajímá od roku 2008 a 2009. Seznámil se také s Tradičním karate u Mgr. Radka Kleibla, 5. Dan, SKP Vsetín. V současnosti se nadále příležitostně rozvíjí v tradičním duchu okinawského karate Goju Ryu pod vedením Miroslava Coufala, 2. Dan (Ogawa-Ha Goju Ryu) a Kamila Horáka, 6. Dan, Karate klub Sokol-Ilava.

Tel.: 731 184 720, E-mail: vaneja01co@gmail.com

Mgr. Michal Láník

Čestný člen AKVK z.s. / ředitel DDM Valašské Klobouky

Má na starosti evidenci výběru školného a přihlášek. Řídí agendu a poskytuje informace k přihlášování do našich kroužků pro děti z Valašských Klobouk a okolí pod hlavičkou DDM Valašské Klobouky ve spolupráci s městem Val. Klobouky. 

K dispozici má také kalendář akcí a aktuální informace ohledně pobytových a příměstských táborů spolupořádaných naší akademií.

Tel.: 739 030 002 

E-mail: lanik@ddmvk.eu 


ČESTNÁ FOTOGALERIE

Fotografie a videa ze života akademie najdete na facebooku