Představujeme se

Minakami o aruku dōjō  水上を歩く  道場  je druhý neoficiální název našeho klubu
Volný překlad znamená procházet se po vodě.

Charakteristickým znakem je úsilí o rozvoj techniky a znalostí a jejich aplikace.

Celostní cvičení, zdravé pohybové vzorce, funkční posilování a protahování.

Hledání přirozeného i logického vztahu v provedení a užité taktice vzhledem k aktuální kondici, kapacitám těla a možnostem tělesné konstituce.

Maximální efekt s použitím co největší ekonomie pohybu.

Respektování obecných a individuálních zákonitostí fyziologie a biomechaniky.

Cvičení k rozvoji rychlosti, síly a svalové spolupráci.

Trénink s tradičními i moderními cvičebními pomůckami.

Utužování těla, svalová odolnost a pružnost.

KRÉDO

"Bojové umění a sporty jako kterékoli pravidelné cvičení fyzické či duševní vedou k osobní disciplíně a sebepoznání. U sportu hrozí vyhoření či přílišné zaměření na vítězství a vlastní ego. Tradiční přístup je uměním morálky, zdokonalování charakteru a techniky a vyžaduje naproti tomu vytrvalost a pokoru. Sdílení volného času a zkušenosti cvičení je jednou z ryzích a společných hodnot bojového sportu i umění. 

Je to cesta provázená přátelstvím a houževnatostí."


Hlavní trenér a předseda spolku

PaedDr. Miroslav Coufal

V současnosti je držitelem 3. Danu mezinárodního uskupení Ogawa-Ha Goju Ryu Karate-Do pod záštitou Českého svazu karete Goju Ryu (ČSKgr) a Českého svazu karete (ČSKe) v registru České unie bojových umění (ČUBU).

Jako uznávaný odborník byl jmenován lektorem Českého svazu karate Goju Ryu (Czech Goju Ryu Karate Federation) se statutem technicko sportovní autority pro region Zlínského kraje, aby reprezentoval svaz s cílem kvalitního trenérské vedení, popularizace a rozvoje KARATE GOJU-RYU nejen mezi dětmi a mládeží.

Kontakt:
+420 728 280 627

akademie@karatevk.cz

Narodil se v roce 1976. Cvičit karate začal v roce 1988 v Shotokan Karate-Do Brno Husovice, chvíli také navštěvoval kroužek karate v Brně na Vinohradech a v roce 1991 nastoupil do sportovního oddílu Taro Kan Brno. V těchto letech navštěvoval také kroužky Wu-shu, Sportovní akrobacii (Moravská Slavia Brno) a Kobudo (boj s holí a Nunchaku). V roce 2005 mu japonský mistr Takeji Ogawa udělil technický stupeň 2. Kyu a začal se plně věnovat karate Goju Ryu. V roce 2007 získal 1. Dan *(zkušební komise MUDr. Martin Čulen, 9. Dan; Ing. Jiří Boček MBA, 8. Dan; PaedDr. Michal Hrubý Ph.D., 6. Dan) a zúčastnil se i prvních seminářů Jaromíra Musila, 7. Dan s Andrea Guerallim, 8. Dan Kobudo a 8. Dan Karate (OGKK). Následně v roce 2008 získal svou první licenci trenéra III. třídy (ČSKGr). 

V roce 2008 se přestěhoval do Brumova-Bylnice, kde mu zázemí poskytl Klub bojových umění (KBU z. s.) Brumov Jiu-Jitsu. Zde později příležitostně vedl tréninky karate Goju Ryu. Téhož roku otevřel kroužek sportovního karate při ZŠ Nedašov. Později v roce 2015 došlo na spolupráci se Sportovním klubem Policie Vsetín (SKP Vsetín). O rok později na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity získal certifikát sportovního trenéra II. třídy,  což vyústilo založením vlastního sportovního klubu Akademie Karate Valašské Klobouky (AKVK z. s.).
 
V roce 2017 mu shihan Takeji Ogawa, 10. Dan EKGF udělil 2. Dan a následně v roce 2018 byl uznán za lektora ČSKGr, získal licenci zkušebního komisaře III. třídy a byl zařazen k Ing. Danielu Cekulovi, 5. Dan do sekce Czech Republic Ogawa-Ha Goju Ryu Karate-Do.
 
V roce 2019 se klub AKVK z. s. stal členem Krajského svazu karate ČSKe Zlínský kraj a současně klub začal užívat pracovní název Akademie Karate Valašsko.

V únoru 2020 mu hanshi Takeji Ogawa, 10 Dan EKGF udělil technický stupeň 3. Dan a v lednu 2022 získal oprávnění zkušebního komisaře II. třídy ČSKGr.


Zkraje roku 2022 došlo také k prohloubení spolupráce klubů AKVK z. s. a KBU z. s. v trenérské výpomoci při kurzech sebeobrany a reálné sebeobrany.

Na usnesení rady Českého svazu karate Goju Ryu ze dne 5. 6. 2022 byl jmenován lektorem se statutem technicko sportovní autority pro region Zlínského kraje.

Krátce nato navázal spolupráci se zakladatelem sportovního klubu Spartakus Vsetín a vznikla myšlenka spolupráce výrazných organizací v lokalitách okresů Vsetín a Zlín v rámci Zlínského kraje, která by vedla k větší osvětě a popularizaci bojových sportů v ČR.

Na základě usnesení Krajského soudu v Brně ze dne 10.8. 2022 došlo ke změnám zápisu ve spolkovém rejstříku, a to oficiální změnou názvu spolku na Akademie Valašsko-Bojové sporty a sebeobrana z. s.

*Výše uvedené technické stupně jsou aktualizované  ke stavu v roce 2022.

Ing. Josef Vaněk

Trenér III. třídy s licencí ČSKGr 

Trenér IV. třídy s licencí ČSKe


Tel.: 739 583 568

 josefvank@gmail.com

Milan Kostka

Trenér III. třídy s licencí ČSKGr


Tel.: 608403389

Martin Přidal

Sportovní kouč na soutěže


Tel.: 605051456  

Mpridal@email.cz


Bc. Jakub Vaněk

Asistent trenéra


Tel.: 731 184 720

Mgr. Jana Coufalová

Odborný fyzioterapeut a zdravotník pro soutěže

Tel.: 728 280 341

Spolupracující trenéři 

v kurzech sebeobrany a reálné sebeobrany pro žáky 6. - 9. ročníků ZŠ

Ing. Robert Figar

Instruktor sebeobrany, trenérská licence II. třídy, Praxe cca 35 let Jiu Jitsu, 1. dan, policista 27 let, současná pozice komisař na Oddělení analytiky a kybernetické kriminality ÚO Vsetín.

František Matějíček

Držitel 1. Kyu Jiu Jitsu, cvičí 20 let.
Aktivně se věnuje také umění GOSHINDO, pravidelně se již 12 let účastní mezinárodních seminářů pod vedením světových špiček Jiu Jitsu Goshindo, Brazilské Jiu Jitsu, ATK (vrhací nože) či boj s holemi.

Martin Hon

  • Platné trenérské zkoušky pro box II., kick box III., thai box III.
  • Mistr ČR v kick boxu - full contact 2007
  • Vícemistr ČR v low kicku 2008
  • 2 násobný vítěz národního poháru Morava 2007 - 2008 v těch samých letech vícemistr národního poháru Čechy
  • Vícemistr světa kick box - full contact ve váhové kategorii -67 kg za federaci ISKA

Hostující trenéři

Čestné členství Akademie Valašsko-Bojové sporty a sebeobrana z. s.

Mgr. Miroslav Brokeš

Narodil se v roce 1974 a od roku 1990 cvičí karate stylu Gojuryu. Nejdříve se věnoval směru Goju kai, v roce 2002 se poprvé setkal s původní, okinawskou formou Goju ryu a od roku 2003 se jí i výhradně věnuje. V roce 2009 se poprvé účastnil výjezdu na Okinawu a od té doby tam dvakrát až třikrát ročně jezdí na pravidelné studijní pobyty. Při jednom z pobytů v roce 2016 mu tam byl udělen 5. Dan karate a současně byl okinawskou organizací Gojuryu Kokusai Karate Kobudo Renmei jmenován jejím zástupcem, shibucho pro Českou republiku. Spolu s karate se věnuje kobudo, cvičení s tradičními okinawskými zbraněmi školy Ryuei ryu, ve kterém je držitelem 3. Danu. 

Ing. Jozef Chocholáček

Náš dlouholetý kamarád, se kterým sdílíme stejné začátky ve sportovním klubu Taro Kan Brno, je v současné době úspěšným zakladatelem a hlavním trenérem klubu Koshinkan Basel ve Švýcarsku. Od roku 2019 je držitelem 4. Danu Goju Ryu, který mu při návštěvě města San Pedro del Pinatar, Murcia ve Španělsku udělil Masaji Taira, 9. Dan - přední učitel Okinawa Goju Ryu Karate Do a vedoucí Okinawa Gojuryu Kenkyu Kai. Jeho učitelem byl Eiichi Miyazato, student Chojuna Miyagi a zakladatel okinawského Jundokan dojo.

Mgr. Karel Imríšek

Karate se věnuje od dětství  od roku 2000. Několik let se věnoval stylu Shotokan, později sportovnímu karate stylu Goju Ryu. Je nositel 3. Danu ČSKGr. S účastmi na soutěžích začal už jako starší žák, postupně pokračoval v kategoriích dorostenec, junior, muži a nyní je stále aktivním závodníkem. Specializuje se na kata. Na kontě měl před časem 25 zlatých, 10 stříbrných a 20 bronzových medailí. Mezi úspěchy je možné řadit například titul mistra světa v kategorii kata a titul vícemistr v kategorii kata team senioři z roku 2015 na Novém Zélandě v rámci soutěže Světové federace Karate Goju Ryu WGKF. V tomto roce se také stal zakládajícím předsedou Krajského svazu karate ČSKe Zlínského kraje z. s.

Vladimír Futák 

Je veganem už přes dvacet let. Celou dobu aktivně sportuje a věnuje se karate Kyokushin, v němž je držitelem 1. Danu, a posledních několik let také tradičnímu Goju Ryu. Zkušenosti má z Judo a Jiu Jitsu, dříve se věnoval kulturistice a ultraběhům. Vedle své sportovní, trenérské práce občas přednáší o vegetariánské potravě ve sportu a učí se japonštinu. Jeho slovy: "Kyokushin je sportovní plnokontaktní styl, ve kterém se zápasí bez chráničů. Ve většině ostatních stylů kde zápasí karatisté kontaktně nebo s lehkým kontaktem používají protektory. Líbí se mu, že díky plnému kontaktu nebývá mnoho sporných výsledků a rozhodčí nemohou výsledky ovlivnit natolik jako v jiných sportech. Také pravidla tohoto sportu dokážou člověka připravit na krizové životní situace a díky filosofii karate tento sport nevychovává z lidí rváče, ale psychicky odolné jedince."

Podpůrný organizační tým

Mgr. Michal Láník

Čestný člen Akademie Valašsko Ředitel DDM Valašské Klobouky


Tel.: 739 030 002

lanik@ddmvk.eu 

Ing. Martin Ptáček

Čestný člen Akademie Valašsko Zástupce DDM Brumov-Bylnice


Tel.: 739 344 055, 603 884 271

Bc. Veronika Klimešová

Čestný člen Akademie Valašsko Vedoucí školního klubu ZŠ Integra, Vsetín


Tel.: 739 002 604

klimesova@zsintegra.cz


ČESTNÁ FOTOGALERIE

Fotografie a videa ze života akademie najdete na Facebooku Akademie Karate valašsko

Uznávaný japonský mistr Takeji Ogawa, 10. Dan navštívil tehdejší Československo poprvé v roce 1971, aby udělil první technické stupně. Jeho příchod ovlivnil rozvoj karate jakož i další směřování karate převážně na Slovensku. I ve svém pokročilém věku stále velmi aktivní je příkladným vzorem vyspělé techniky a funkčního provedení. Vede pravidelné odborné semináře a každý rok navštíví několik evropských měst. 

Hanshi Takeji Ogawa se narodil 24. listopadu 1942 (v Chibe součást prefektury Tokio). Jako 10letý začal cvičit karate se svým sousedem, který v té době již trénoval bojové umění. Jako 15letý začal trénovat pod vedením mistra Urakawy, později pod vedením mistra Kikuchiho (oba ze směru Goju Kai legendárního mistra Yamaguchiho). V roce 1969 přijel do Evropy na pozvání a už zde zůstal. Začal v Rakousku vyučovat ve sportovní škole. Vedl reprezentaci karate a stál u zrodu a výrazně ovlivnil karate nejen v Rakousku, ale i v tehdejším Československu, Jugoslávii, Maďarsku, Švýcarsku a Německu. Své umění dále studoval přímo na Okinawě (nejstarší linii Seiko Higa). Od roku 2016 je čestným držitelem 10. Danu EGKF Evropské federace Goju Ryu Karate. 

Spřízněné kluby a dōjō mezinárodního uskupení Ogawa-Ha Goju Ryu Karate-Do:

ASKÖ Karate Steyr

Sokol Ilava - Karate klub

Goju Ryu Karate Do Klub "AIK"

Seizan Karate-Do

--- na přidání dalších odkazů pracujeme...