Takeji Ogawa, 10. Dan EGKF

Představujeme se

O NAŠÍ ŠKOLE

MINAKAMI O ARUKU DŌJŌ
MINAKAMI O ARUKU DŌJŌ

Minakami o aruku dōjō 水上を歩く  道場 je druhý oficiální název naší školy. V překladu znamená doslova chodit po vodě. Charakteristickým znakem je úsilí o porovnání sportovní zápasové techniky s praktickou bojovou technikou a nalezení přirozeného i logického vztahu, kdy se tyto dva způsoby techniky liší ve způsobu provedení i použité taktiky. 

Sportovně soutěžní praxe je pro budoucí cvičební vývoj vážného zájemce o karate jistě nesporně žádoucí. Sportovní technika však z důvodů svého účelu podstoupila určité nutné modifikace. Přehnané úsilí dokonce působí i proti přirozeným fyzickým i duševním schopnostem. Sportovci bez výše uvedeného vztahu nebývají schopni využívat těchto schopností nebo dokonce i daných fyzikálních zákonitostí a anatomických dispozic. Mimo pozdější zdravotní potíže, jde zejména o blokování zápasového výkonu při soutěžích, o ztrátu sebekontroly nebo o selhání v praxi. 

Dalším důvodem, proč by měli cvičenci hledat výše uvedený vztah, je pokračování vlastního cvičení po skončení sportovně soutěžní kariéry. V tomto období většina sportovců s aktivní tréninkovou činností končí. Zejména protože si k pokračování svého cvičení nevytvořila potřebné předpoklady.

Cílem našeho výchovně vzdělávacího působení je utvářet nepodmíněné motivace a předpoklady k vlastnímu cvičení (bez ohledu na zevní úspěch, možnost cvičit s partnerem apod.) a objevovat možnosti dalšího cvičebního růstu. Tyto další možnosti jsou nejen obrovské, ale také velmi zajímavé.


Hlavní trenér a předseda AKVK z. s.

Sensei

Miroslav Coufal

V současnosti je držitelem 3. Danu Ogawa-Ha Goju Ryu Karate Do (ČSKGr) a 1. Danu (Shotokan Karate Do) ČATK.

_________________________________________________________ 

Narodil se v roce 1976. Cvičit karate začal v roce 1988 v Shotokan Karate-Do Brno Husovice, v roce 1991 přestoupil do sportovního oddílu Taro Kan Brno. V těchto letech navštěvoval také kroužky Wu-shu, Sportovní akrobacii (Moravská Slavia Brno) a Kobudo (boj s holí a Nunchaku). V roce 2005 mu hanshi Takeji Ogawa udělil technický stupeň 2. Kyu. V roce 2007 získal 1. Dan karate stylu Goju Ryu *(zkušební komise MUDr. Martin Čulen, 9. Dan; Ing. Jiří Boček MBA, 7. Dan; PaedDr. Michal Hrubý Ph.D., 6. Dan), zúčastnil se prvních seminářů Jaromíra Musila, 6. Dan s Andrea Guerallim, 8. Dan Kobudo, 8. Dan Karate-Do (O.G.K.K.) a v roce 2008 získal licenci trenéra C tř. (ČSKGr).  

V roce 2008 se přestěhoval do Brumova-Bylnice, kde mu zázemí poskytl Klub bojových umění Brumov Jiu-Jitsu. Zde později vedl tréninky Karate Goju Ryu. V roce 2016 došlo na spolupráci se Sportovním klubem Policie Vsetín. Na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity získal certifikát sportovního trenéra třídy B,  což vyústilo k založení vlastního sportovního klubu Akademie Karate Valašské Klobouky (AKVK z. s.). V roce 2017 mu Takeji Ogawa, 10. Dan (EKGF) udělil 2. Dan. V roce 2018 se stal lektorem České federace karate Goju Ryu (ČSKGr) a byl zařazen k Danielu Cekulovi, 5. Dan do sekce Czech Republic Ogawa-Ha Goju Ryu Karate-Do. 

V roce 2019 se stal klub členem Krajského svazu karate ČSKe Zlínský kraj a současně sportovní klub začal užívat pracovní název Akademie Karate - Valašsko.

*Výše uvedené technické stupně jsou aktualizované  ke stavu v roce 2017.

KRÉDO

"Karate jako kterékoli pravidelné cvičení fyzické či duševní vede k osobní disciplíně a sebepoznání. U sportovního karate hrozí vyhoření a přílišné zaměření na vítězství a vlastní ego. Tradiční karate jako cesta sebezdokonalování morálky, charakteru a techniky vyžaduje naproti tomu obětování spousty času. Náš čas je však vzácný a skutečný život žijeme pro druhé, proto společné sdílení volného času a zkušenosti cvičení je jednou z ryzích a pravých hodnot Karate-Do. Je to cesta provázená přátelstvím a houževnatostí."

Hostující trenéři

Čestné členství AKVK

Mgr. Karel Imríšek

Karate se věnuje od dětství  od roku 2000. Několik let se věnoval stylu Shotokan, později sportovnímu karate stylu Goju Ryu. Je nositel 3. Danu ČSKGr. S účastmi na soutěžích začal už jako starší žák, postupně pokračoval v kategoriích dorostenec, junior, muži a nyní je stále aktivním závodníkem. Specializuje se na kata. Na kontě měl před časem 25 zlatých, 10 stříbrných a 20 bronzových medailí. Mezi úspěchy je možné řadit například titul mistra světa v kategorii kata a titul vícemistr v kategorii kata team senioři z roku 2015 na Novém Zélandě v rámci soutěže Světové federace Karate Goju Ryu WGKF. V tomto roce se také stal zakládajícím předsedou Krajského svazu karate ČSKe Zlínského kraje z. s.

Vladimír Futák 

Je veganem už přes dvacet let. Celou dobu aktivně sportuje a věnuje se karate Kyokushin, v němž je držitelem 1. Danu, a posledních několik let také tradičnímu Goju Ryu. Zkušenosti má z Judo a Jiu Jitsu, dříve se věnoval kulturistice a ultraběhům. Vedle své sportovní, trenérské práce občas přednáší o vegetariánské potravě ve sportu, učí se japonštinu a studuje kurz Dynamické neuromuskulární stabilizace pro sportovce (DNS prof. Koláře).

Kyokushin je sportovní plnokontaktní styl, ve kterém se zápasí bez chráničů. Ve většině ostatních stylů kde zápasí karatisté kontaktně nebo s lehkým kontaktem používají protektory. Líbí se mu, že díky plnému kontaktu nebývá mnoho sporných výsledků a rozhodčí nemohou výsledky ovlivnit natolik jako v jiných sportech. Také pravidla tohoto sportu dokážou člověka připravit na krizové životní situace a díky filosofii karate tento sport nevychovává z lidí rváče, ale psychicky odolné jedince.

Organizační tým

Ing. Josef Vaněk, 4. Kyu ČSKe

Výkonný asistent trenéra

Od roku 2008 se věnuje karate Goju Ryu pod vedením senseie Mir. Coufala, 3. Dan. Od roku 2009 se také věnuje Jiu-Jitsu (Brumov). V září roku 2016 se seznámil s Tradičním karate (WTKF) pod vedením Mgr. Radka Kleibla, 5. Dan, SKP Vsetín a začal navštěvovat tréninky Brazilského Jiu Jitsu, SKP Vsetín. Od září 2018 se připravuje pro náš klub AKVK na trenérskou dráhu.

Tel.: 739 583 568, E-mail: josefvank@gmail.com

Martin Přidal, 6. Kyu ČSKGr

Výkonný asistent trenéra pro soutěžní disciplínu kumite

Od roku 2016 se věnuje karate Goju Ryu pod vedením senseie Mir. Coufala, 3. Dan. Od roku 2018 se cíleně připravuje na sportovní zápas. Navštěvuje také tréninky klubu karate Kopřivnice, kde se věnují sportovnímu karate a učí karate Shotokan. Od roku 2019 se pro náš klub AKVK připravuje na dráhu sportovního kouče a příležitostně dochází na tréninky karate klubu Sokol Ilava pod vedením Kamila Horáka, 6. Dan (trenéra slovenské reprezentace - kumite).

Tel.: 605051456  E-mail: Mpridal@email.cz


Mgr. Michal Láník

Čestný člen AKVK z.s. / ředitel DDM Valašské Klobouky

Má na starosti evidenci výběru školného a přihlášek. Řídí agendu a poskytuje informace k přihlášování do našich kroužků pro děti z Valašských Klobouk a okolí pod hlavičkou DDM Valašské Klobouky ve spolupráci s městem Val. Klobouky. 

K dispozici má také kalendář akcí a aktuální informace ohledně pobytových a příměstských táborů spolupořádaných naší akademií.

Tel.: 739 030 002 

E-mail: lanik@ddmvk.eu 


ČESTNÁ FOTOGALERIE

Fotografie a videa ze života akademie najdete na facebooku